עלות שימור דם טבורי

ההחלטה אם לשמר דם טבורי (דם עוברי) או לא היא החלטה קשה להורים צעירים בארץ. הקושי העיקרי בהחלטה זו כרוך בעלויות הגבוהות של שימור הדם הטבורי אל מול הסיכוי שבאמת יבוצע בסופו של דבר שימוש בדם.

ישנן מספר חברות פרטיות בשוק שמבצעות שימור דם טבורי - טבורית, קריוסל, תא לחיים וביוקרד. בכל נקודת זמן שהיא ישנן הנחות משתנות שתוכלו לקבל דרך מבצעים שונים של חברות אלו, דרך ועדי עובדים, ארגונים וכו'. חשוב מאוד לעשות סקר שוק על מנת להשוות בין התנאים שתקבלו בחברות השונות, בין הביטוחים השונים, ובין העלויות.

בכתבה זו ננסה לעשות סדר בדברים לגבי תנאי שימור הדם, העלויות והביטוחים השונים. בכתבה נוספת, תוכלו לקרוא על ההסדרים וההנחות להן אתם זכאים, לפי קופת החולים שאתם חברים בה.

על מנת שיהיה ניתן לבצע השוואה מסודרת בין העלויות בחברות השונות, אנו נציג מחיר של מסלול לשימור דם טבורי לאורך 20 שנה עבור לידה בה נולד ילד אחד. את ההנחות השונות שתקבלו, תורידו מהמחירים שמוצגים בכתבה זו.

נציין שהמחירים המצויינים בכתבה זו נאספו מהחברות עצמן, דרך אתרי האינטרנט שלהם או מנציגי החברות באופן טלפוני, בחודש ספטמבר 2011.

אנו מקווים שכתבה זו תסייע לכם בקבלת החלטה נכונה ובבחירת החברה שתיתן לכם את מירב היתרונות בשימור דם טבורי.

עלות שימור דם טבורי - לפי החברות השונות

טבורית

דמי רישום חד פעמיים הם בגובה 640 שקלים. שימור דם טבורי בחברת טבורית עולה 7680 שקלים ב-12 תשלומים חודשיים של 640 שקל כל אחד, כלומר סה"כ 8320 שקלים . אם תרצו לשלם תשלום אחד במזומן, המחיר יהיה 7430 שקלים, ובנוסף לדמי ההרשמה, סך התשלום הוא 8070 שקלים.

השירות כולל איסוף ושימור הדם הטבורי בבית החולים שיבא למשך 20 שנה כולל ביטוח ל-20 שנה, אם יש צורך לעשות טיפול המצריך שימוש בדם הטבורי.

תא לחיים

דמי הרישום הם בגובה 690 שקלים. תשלום אחד יהיה בגובה של 6480 שקלים (סך הכל - 7170), פריסה של 12 תשלומים חודשיים של 560 שקלים תיתן עלות של 6720 לאורך שנה (סך הכל - 7410). פריסה למספר תשלומים גבוה יותר תסתכם במחיר גבוה יותר שיכול להגיע עד ל-7200 שקלים (סך הכל - 7890). השירות כולל איסוף ושימור הדם הטבורי במרכז הרפואי הדסה למשך 20 שנה.

קריוסל

בקריוסל ישנה אפשרות לשמור את הדם הטבורי בשקית שימור אחת או בארבע מבחנות שונות. המחירים מעט שונים ולכן נציג פה מחיר ממוצע. מחיר זה הוא 8050 שקלים שניתנים לתשלום לאורך השנה. בקריוסל מאפשרים לכם גם לפרוס את התשלום לאורך כל התקופה - 20 שנה - אולם אז כמובן במחיר המצטבר הוא גבוה יותר.

פרטי תכנית פריסת תשלומים הזו הינם: בשנה הראשונה ישולמו 12 תשלומים חודשיים בגובה של כ-330 שקלים לחודש, כך שבשנה הראשונה תשלמו כ-4000 שקלים. לאחר מכן תשלמו 365 שקלים כל שנה לתקופה של 19 שנים.

השירות כולל איסוף ושימור הדם הטבורי בבית החולים איכילוב למשך 20 שנה. תמורת תשלום נוסף תוכלו לקבל ביטוח לביצוע השתלות וכל שימוש אחר בדם במחיר מיוחד, דרך חברת הראל.

ביוקרד

דמי ההרשמה בביוקרד הם בגובה 700 שקלים. לאחר מכן יש לשלם עוד 7130 שקלים ב-5 תשלומים חודשיים של כ-1400 שקלים כל אחד (סך הכל - 7830 שקלים). פריסת התשלומים לאורך תקופה של 12 חודשים (כ-640 שקלים לחודש), תסתכם בעלות כוללת של כ-7700 שקלים (סך הכל - כ-8400 שקלים).

ראוי לציין שבביוקרד ישנם מבצעי הנחות אטרקטיביים מאוד, המשתנים מעת לעת. לדוגמא, בעת כתיבת שורות אלו, ניתנת הנחה כוללת של 1500 שקלים על שימור דם טבורי. השירות כולל איסוף ושימור הדם הטבורי במרכז רפואי "ראשונים" בראשון לציון למשך 20 שנה, כולל ביטוח ל-20 שנה.

לסיום, החברות השונות בשוק שימור הדם הטבורי נותנות מחירים שונים ותנאים שונים. בנוסף חשוב לקרוא על ההחזרים להם תהיו זכאים מקופות החולים השונות, ולעקוב אחרי מבצעים תקופתיים שונים. קבלו את כל הפרטים בטרם אתם בוחרים חברה.

על מנת להקל עליכם, תוכלו להשאיר פה את פרטיכם והחברות השונות ייצרו איתכם קשר כדי לתת לכם מחיר עדכני על שירות שימור דם טבורי.

הצטרפו לאינדקס המומחים של תנוק!

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד


© כל הזכויות שמורות, 2011-2015 Tnok.co.il – פורטל הריון ולידה