שבועות הריון

ראשית, נאחל לך מזל טוב (או "בשעה טובה", כפי שנהוג להגיד)! ההריון הוא זמן מרגש מאוד עבור האישה ההריונית, עבור בן הזוג ועבור שאר המשפחה, וזה לא משנה אם מדובר בהריון ראשון או לא. אם ישנם כבר ילדים בבית, גם הם יחוו את ההריון החדש יחד איתכם ויהיו שותפים לציפייה לקראת הבן/בת והאח/אחות החדש/ה.

כאשר תספרי למישהו שאת בהריון, את תיווכחי לדעת שאחת השאלות הראשונות יהיו: "איזה שבוע את?" או "מתי הלידה המתוכננת?". אז איך בעצם יודעים באיזה שבוע הריון את ולמה בכלל סופרים את שבועות ההריון (ולא למשל בחודשים)?

מדוע סופרים דווקא את שבועות ההריון?

ישנן בעצם שלוש דרכים עיקריות כיצד לחלק את ההריון לתקופות שונות. השימושית שבהן היא החלוקה לשבועות ההריון. הסיבה העיקרית לכך היא שבמהלך ההריון ישנן בדיקות רבות שישנן לבצע. חלק מהבדיקות הללו הינן שגרתיות, וחלקן שגרתיות פחות. בין בדיקות אלו ניתן למנות את השקיפות העורפית, בדיקת חלבון עוברי, בדיקת מי שפיר ועוד.

הדבר המשותף לרובן המכריע של בדיקות אלו הוא שישנו טווח זמן שכדאי לבצע בו את הבדיקה. לדוגמא, את בדיקת סיסי השליה מבצעים בין שבועות ההריון 11-13. אם היינו מחלקים את ההריון לחודשים, זו היתה חלוקה גסה מדי והיה עלינו לומר שאת בדיקת סיסי השליה יש לבצע בין חודש 2.5 לחודש 3.5 להריון וזה לא נוח ולא ברור דיו. לכן, חלוקת ההריון לחודשים היא בסדר גמור כשמדברים עם חבר או חברה אך כאשר מדברים עם הרופא כדאי להשתמש בחלוקת שבועות ההריון.

החלוקה השלישית היא חלוקה גסה עוד יותר והיא חלוקת תקופת ההריון לשלושה שלישים (טרימסטרים):

  • טרימסטר ראשון הוא בין השבועות 11-13.
  • טרימסטר שני הוא בין השבועות 14-26.
  • טרימסטר ראשון הוא בין השבועות 27-40.

חישוב שבועות הריון

אז כיצד בעצם ניתן לדעת באיזה שבוע את בתוך שבועות ההריון וכיצד יודעים את מועד הלידה המתוכנן? את ספירת שבועות ההריון מתחילה מהיום הראשון למחזור האחרון שקיבלת ומועד הלידה המתוכנן הוא בדיוק 40 שבועות מיום זה. מחשבון הריון יוכל לסייע לך לחשב באיזה שבוע הריון הינך נמצאת וכך גם להעריך תאריך לידה משוער .

למעשה, בשבועיים הראשונים להריון, את כלל לא בהריון! זאת משום שהביוץ מתרחש רק כשבועיים לאחר הווסת האחרונה. לכן, בזמן הלידה, התינוק הוא בעצם בן 38 שבועות בלבד.

במהלך הבדיקות שייערכו לך במהלך ההריון כמו בדיקות אולטראסאונד שונות, את עשויה לשמוע מהרופא שאת נמצאת בשבוע הריון שונה ממה שחישב לך מחשבון ההריון. בדיקת האולטראסאונד בגיל הריון צעיר הינה מדויקת יותר.

שבועות ההריון – מה קורה בכל שבוע?

בתוך כל אחד מתוך שבועות ההריון, חילקנו את הכתבה לשניים: מה עובר על התינוק שלך, ומה עובר עלייך. בתוך כל אחד מהחלקים תוכלי לקרוא בפירוט על ההתפתחויות השונות שאת ותינוקך חווים ביחד ולחוד. חשוב להבין שהמידע אותו תקראי הוא נכון בממוצע, אולם תמיד יהיו סטיות בין תינוק אחד לשני. לדוגמא, הערכת המשקל בכל שבוע משבועות ההריון היא הערכה ממוצעת, ובפועל התינוק שלך עשוי לשקול יותר או פחות מכך.

בסוף כל שבוע הריון, הוספנו עוד חלק אחד והוא החשוב ביותר לקריאה. חלק זה מסכם בקצרה את הדברים שעלייך לבצע באותו שבוע ולקראת שבועות ההריון הבאים, לדוגמא, קביעת תור לבדיקת שקיפות עורפית. אם את עייפה או סתם לא מתחשק לך לקרוא בפירוט על שבוע מסויים, פשוט דלגי לסוף וראי מה עלייך לעשות השבוע.

שיהיה לך הריון מוצלח ולא קשה מדי ושתעברי בקלות את כל שבועות ההריון.

רשימת שבועות ההריון

שבוע הריון 1
שבוע הריון 2
שבוע הריון 3
שבוע הריון 4
שבוע הריון 5
שבוע הריון 6
שבוע הריון 7
שבוע הריון 8
שבוע הריון 9
שבוע הריון 10
שבוע הריון 11
שבוע הריון 12
שבוע הריון 13
שבוע הריון 14
שבוע הריון 15
שבוע הריון 16
שבוע הריון 17
שבוע הריון 18
שבוע הריון 19
שבוע הריון 20
שבוע הריון 21
שבוע הריון 22
שבוע הריון 23
שבוע הריון 24
שבוע הריון 25
שבוע הריון 26
שבוע הריון 27
שבוע הריון 28
שבוע הריון 29
שבוע הריון 30
שבוע הריון 31
שבוע הריון 32
שבוע הריון 33
שבוע הריון 34
שבוע הריון 35
שבוע הריון 36
שבוע הריון 37
שבוע הריון 38
שבוע הריון 39
שבוע הריון 40
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד


© כל הזכויות שמורות, 2011-2015 Tnok.co.il – פורטל הריון ולידה