בדיקת הריון

ישנם שני סוגים של בדיקות המאשרות קיומו של הריון: בדיקת הריון ביתית ובדיקת דם לגילוי הריון. שתי הבדיקות שונות אחת מהשניה בזמן בו מבוצעת הבדיקה, באופן בו היא מתבצעת ובדיוק שלהן. בדיקת הריון ביתית נועדה בעיקר על מנת שתוכלי, בצורה מיידית, לוודא אם את בהריון. החשד שלך ודאי התעורר כאשר המחזור אחר, כאשר החלת להרגיש בחילות או מסיבה אחרת.

בשלב זה, אין לרוב הנשים סבלנות לחכות לתור של רופא על מנת לברר אם אכן מדובר בהריון. האמת היא שאין כל צורך בסבלנות משום שבדיקת הריון ביתית היא זמינה, קלה לשימוש ואמינה. אחרי שתקבלי תשובה חיובית כדאי לקבוע תור על מנת לבצע את בדיקת דם לגילוי הריון.

בדיקת הריון ביתית

את בדיקת ההריון הביתית ניתן לקנות ללא מרשם בכל בית מרקחת. יש מגוון רחב של בדיקות הריון ביתיות ורובן ככולן טובות ואמינות למדי. לפני שאת משתמשת בערכה של בדיקת הריון ביתית חשוב לקרוא את ההוראות כדי לבצע אותה כראוי.

בדיקת הריון ביתית היא בדיקה המזהה את ההריון דרך הימצאות של כמות גבוהה של הורמון ההריון hCG (הנקרא אף הורמון בטא). הבדיקה הביתית מאשרת רק את קיומו של ההריון אך אינה נותנת כל אינדיקציה לגבי גיל ההריון (כלומר, כמה זמן עבר ממועד ההפריה). כאשר התשובה בבדיקת ההריון הביתית היא חיובית את כנראה בהריון (בביטחון של 99% בערך). לעומת זאת, תשובה שלילית לא מעידה בהכרח שאינך בהריון, משום שיכול להיות שביצעת אותה מוקדם מדי לפני שהורמון ההריון הופיע בכמות גבוהה מספיק. לכן, אם קיבלת תשובה שלילית, המתיני עוד יום-יומיים ובצעי אותה שוב.

בדיקת דם להריון

אם בדיקת הריון ביתית נתנה תשובה חיובית, קבעי תור לרופא שישלח אותך לבדיקת דם לגילוי הריון. בניגוד לבדיקה הביתית, זוהי בדיקת דם אך גם פה המרכיב שנבדק הוא אותו הורמון, hCG (בטא). בדיקת דם להריון היא אמינה אפילו יותר מבדיקת השתן וכן יש לה יתרון נוסף משום שניתן למדוד ממש את כמות הורמון הבטא. כך ניתן לדעת בדיוק גבוה מתי התרחשה ההפריה ובאיזה שבוע בהריון נמצאת האישה כיום. ידיעת שבוע ההריון היא חשובה מאוד כדי שניתן יהיה לקבוע את בדיקות ההריון במועדן הנכון.

מאוחר יותר (שבוע 7-8 להריון בערך) ניתן לראות את שק ההריון ואת דופק העובר באמצעות בדיקת אולטראסאונד. בבדיקה זו ניתן גם לחשב את גיל ההריון באופן מדוייק אף יותר מאשר דרך בדיקת הריון.

רשימת בדיקות הריון

בדיקות לפני הריון בדיקות כניסה להריון בדיקות מוקדמות בהריון בדיקות במהלך הריון
בדיקות גנטיות
בדיקת טוקופלסמה
בדיקת CMV
בדיקת עגבת VDRL
בדיקת אדמת
בדיקת TORCH
בדיקת הריון
בדיקת הריון ביתית
בדיקת דם להריון
בדיקת בטא הורמון הריון
בדיקת סוג דם
ספירת דם
בדיקות אולטראסאונד
בדיקת שקיפות עורפית
בדיקת סקירת מערכות
בדיקת מי שפיר
בדיקת סיסי שליה
בדיקת חלבון עוברי
בדיקת העמסת סוכר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד


© כל הזכויות שמורות, 2011-2015 Tnok.co.il – פורטל הריון ולידה