חודשי הריון

ישנן מספר קונבנציות לגבי חלוקת שבועות ההריון לפי חודשים. זה אולי נשמע קצת מוזר אבל בשני שבועות ההריון הראשונים, האם לעתיד עדיין אינה בהריון כלל! לכן יש כאלה שסופרים את חודש ההריון הראשון כאילו הוא כולל שישה שבועות הריון מלאים (שהם בעצם ארבעה שבועות של הריון בפועל).

תפיסה שונה, שהיא התפיסה שאנו באתר תנוק נוקטים בה היא שכל חודש הוא בן ארבעה וחצי שבועות (או 31 ימים בערך), וכך החודש הראשון הוא מהשבוע הראשון להריון ועד שבוע 4.5, השבוע השני הוא משבוע 4.5 ועד שבוע 9, וכן הלאה.

האמת היא שהספירה החשובה ביותר היא הספירה של הריון לפי שבועות משום שבדיקות ההריון נקבעות לפי שבוע ההריון הרלוונטי. לדוגמא – את בדיקת מי השפיר יש לבצע בין שבוע 16 לשבוע 20 להריון. מסיבה זו, אין חשיבות מיוחדת לדרך בה אנו מחלקים את שבועות ההריון לפי חודשים.

מדוע אנו סופרים את ההריון בחודשים?

הסיבה היא שלרוב האנשים, ובמיוחד לגברים משום מה, קשה לעשות את הסוויץ' ולספור את שבועות ההריון במקום לספור לפי חודשים. המוח שלנו עובד בצורה מסויימת, וקשה לנו לעשות שינויים. בדרך כלל בחיים, אם יש לנו איזה ארוע שקורה עוד חודשיים וחצי, אנו לא נאמר שהוא מתרחש בעוד 11 שבועות. ואילו בהריון, אנו צריכים להתחיל לספור בצורה של שבועות, אפילו שכל התקופה אורכת חודשים רבים, וזה מאוד לא פשוט.

כמו שכבר צויין פה, נשים עושות את המעבר לספירה לפי שבועות בצורה חלקה הרבה יותר מגברים. כך, נשים יודעות להגיד, פחות או יותר, את חלוקת חודשי ההריון לפי שבועות ואילו גברים הם בדיוק הפוכים וסופרים את שבועות ההריון בחודשים. כרגיל - נשים הן הרבה יותר יעילות!

חודשי הריון לפי שבועות

  • חודש ראשון - שבוע 1 עד שבוע 4.5
  • חודש שני - שבוע 4.5 עד שבוע 9.
  • חודש שלישי - שבוע 9 עד שבוע 13.5.
  • חודש רביעי - שבוע 13.5 עד שבוע 18.
  • חודש חמישי - שבוע 18 עד שבוע 22.5.
  • חודש שישי - שבוע 22.5 עד שבוע 27.
  • חודש שביעי - שבוע 27 עד שבוע 31.5.
  • חודש שמיני - שבוע 31.5 עד שבוע 35.
  • חודש תשיעי - שבוע 35 עד שבוע 40.

לסיכום, חלוקת שבועות הריון לפי חודשים היא פחות חשובה מבחינת מעקב ההריון ובדיקות ההריון השונות מאשר ספירה לפי שבועות. אנו ממליצים לבצע מידי פעם חישוב באמצעות מחשבון הריון על מנת לוודא באיזה שבוע הריון אתם נמצאים וכן לקרוא על שבועות הריון כדי לוודא שאינכם מחמיצים אף בדיקה.

הספירה לפי חודשי הריון היא פשוט נוחה יותר בשיחות רגילות בין אנשים, וזו הסיבה היחידה שנעשה בה שימוש. בין אם תספרו את ההריון בשבועות או בחודשים, אנו בתנוק מאחלים לכם הריון שקט, בטוח ובדיוק באורך המתאים!

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד


© כל הזכויות שמורות, 2011-2015 Tnok.co.il – פורטל הריון ולידה