לידה טבעית

נשים רבות פוחדות מהלידה משום שהיא נתפסת כאירוע טראומתי וכואב. חשוב לדעת שהלידה יכולה להיות גם חוויה נפלאה. לידה טבעית היא לידה שאין בה התערבות רפואית חיצונית, והיא מתנהלת בקצב הטבעי של האישה. חשוב גם לציין שגם לידה שאינה טבעית יכולה לעבור ללא קשיים מיוחדים ולהוות חוויה נהדרת.

כיצד מתכוננים ללידה טבעית?

ראשית, את צריכה להחליט אם את מעוניינת ללדת בלידה טבעית. ישנן נשים שמחליטות מראש שהן מעדיפות לקבל אפידורל וגם זוהי החלטה קבילה לחלוטין. מדובר פה בגופכן וכל אישה יכולה וצריכה להחליט לפי ראות עיניה. אם החלטת ללכת על לידה טבעית, חשוב להתכונן לכך מראש ולא להגיע לחדר הלידה ביום הגדול ללא כל הכנה מוקדמת.

ישנם מספר גורמים חשובים בלידה טבעית כמו נשימה נכונה ותנועה. נשימה נכונה מסייעת לגופך להירגע ולא להוציא אנרגיה מיותרת שכל כך דרושה לך במהלך הלידה. נהוג לחשוב על אישה יולדת כאשר היא שוכבת על הגב במשך שעות ארוכות ומחכה לתינוק שייצא, אולם דווקא תנועה מבוקרת כמו הליכה בחדר או תוך שימוש בכדור פיזיו יכולה להפחית את הכאב ולקדם את הלידה. ישנם צעדים נוספים שעשויים לעזור במהלך לידה טבעית כמו עיסוי פרינאום ועוד.

אם את בוחרת בלידה טבעית, כדאי שתיעזרי באנשי מקצוע מהתחום על מנת שיעזרו לך להתכונן ללידה, ללמוד נשימה ותנועה נכונה, להכיר את שלבי הלידה השונים ואת ההתערבויות הרפואיות האפשריות. לימוד זה יכול להתבצע במסגרת קורס הכנה ללידה או דרך דולה המסייעת להתכונן ללידה ובמהלכה. כדאי שגם בן הזוג או מלווה אחר ילמד איתך את הנושא כדי שיוכל לסייע לך בחדר הלידה.

לידה טבעית - האם זו הדרך המומלצת היחידה?

כמו שכבר נכתב פה, אין דרך אחת ללדת וכל אישה צריכה לבחור את תוכנית הלידה המועדפת עליה בעצמה. כל בחירה שתעשי היא בסדר גמור ושאף אחד לא יאמר לך אחרת!

גם אם בחרת בביצוע לידה טבעית, את חייבת להיות מוכנה לשינויים שעלולים לקרות במהלך הלידה, ולא לקחת אותם קשה מדי. לדוגמא, אם את חשה כאבים בלתי נסבלים ואת רוצה לקבל אפידורל, אל תחששי לעשות זאת רק משום שהחלטת מראש על לידה טבעית. בסופו של דבר, רק את יודעת מה את מרגישה במהלך הלידה!

במצבים של מצוקה רפואית לאישה או לתינוק, ברור מאליו שיש לתת מקום להתערבויות רפואיות חיצוניות, החל מלידת מכשירים ועד ניתוח קיסרי. בשל כך, חשוב גם שתבחרי מראש את בית החולים בו את עומדת ללדת, ושבו את סומכת על הצוות. כמו שכבר הזכרנו, את יכולה לדאוג מראש שתהיה איתך דולה או מיילדת פרטית שיעזרו לך לקבל החלטות במהלך הלידה.

אנחנו בתנוק מאחלים לך לידה קלה ומוצלחת, עם לידה טבעית או בלעדיה!

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד


© כל הזכויות שמורות, 2011-2015 Tnok.co.il – פורטל הריון ולידה