דולה

דולה

המילה דולה באה לתאר אדם התומך באישה במהלך הריון או בלידה. מטבע הדברים, רוב הדולות הן נשים, אם כי ישנו מיעוט של גברים שעוסק בכך. תפקידה של הדולה מתחיל כבר במהלך תקופת ההריון, ממשיך בלידה ונמשך גם לאחריה.

מה בעצם עושה דולה?

עד היום טרם הוסדרו תפקידיה וסמכויותיה של דולה במסמך מסודר או רשמי כלשהו. אנו ננסה להסביר את הדברים המוסכמים על רוב הדולות, אולם כל דולה רואה את עבודתה בצורה שונה. ראוי להגיד שהדולה אינה מתערבת בעניינים רפואיים אלא מסייעת בכל הדברים מסביב, ויש הרבה כאלה...

קודם כל, מטרתה של הדולה היא לתמוך ולסייע לך, האישה ההריונית. על מנת לסייע לך, הדולה תתאים את עצמה אלייך ולבן זוגך, משום שקשר קרוב הוא קריטי להצלחת ההתקשרות ביניכם.

דולה

דולה מנוסה כבר חוותה בעצמה ואף ראתה הריונות ולידות רבות. לכן, היא תוכל לייעץ לך לגבי התמודדות עם מצבים שונים במהלך ההריון כמו בחילות וכאבים. עם התקרבות מועד הלידה, הדולה תוכל לעזור לך להתכונן ללידה - מבחינת היכרות שלבי הלידה, התמודדות עם צירים, לימוד על עיסוי פרינאום ועוד.

הדולה יכולה לעזור לך גם בכתיבת תוכנית הלידה שלך ובלידה עצמה תעזור לך להירגע, לנשום ולנוח נכון, ולעבור את הלידה בצורה המיטבית. גם לאחר הלידה, תוכלי להסתייע בה - בטיפול הראשוני בתינוק, בהנקה וסתם בהתמודדות החדשה של להיות אם צעירה.

דולה - האם היא תחליף לבן הזוג?

בשום פנים ואופן לא! כל דולה תאמר לך שמטרתה לסייע הן לאישה והן לבן זוגה - כזוג ובנפרד. קודם כל, גם בן הזוג זקוק לעיתים לעידוד ולהדרכה. מעבר לכך, הדולה יכולה להדריך את בן זוגך, כיצד הוא יוכל לעזור ולהקל עלייך בהריון, בלידה ולאחר מכן. זה אולי נשמע מוזר, אולם לפעמים, דווקא נוכחותה של דולה, כאדם שלישי, מסייע בהפגת המתחים והחששות, דבר המוסיף לקרבה בין בני הזוג.

חשוב להבין שגם אם בחרתם להיעזר בדולה, אין זה מהווה תחליף למעקב רפואי אחר ההריון, ביצוע בדיקות ושמירה על קשר עם הרופא האישי.

אם תבחרי להיעזר בשירותיה של דולה או לא, אנו בתנוק מאחלים לך הריון ולידה קלים וחלקים.

מידע נוסף על הכנה ללידה

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד


© כל הזכויות שמורות, 2011-2015 Tnok.co.il – פורטל הריון ולידה