קורס הכנה ללידה

זוגות רבים בהריון בוחרים להתכונן ללידה דרך קורס הכנה ללידה. הסיבות לכך הן רבות וביניהן ניתן למנות את הצורך להבין את תהליך הלידה על מנת להפיג חששות, להכיר מושגים שהצוות הרפואי ידבר עליהם עם הזוג במהלך הלידה, וחיבור של בן הזוג לתהליך.

מה לומדים במסגרת קורס הכנה ללידה?

ניתן למצוא כיום מכונים ומוסדות רבים המציעים קורס הכנה ללידה, כאשר ישנם תכנים רבים אותם אפשר למצוא ברוב הקורסים הללו. הנושאים העיקריים הנלמדים בקורסי ההכנה ללידה הינם:

  • נושאים שהינם רלוונטיים עוד בתקופת ההריון כמו נשימה נכונה ותנועה העשויים להקל על כאבים ולחצים במהלך ההריון כמו גם בלידה עצמה.
  • הכנת הגוף לקראת הלידה, כולל תרגילים שונים לחיזוק רצפת האגן ועיסוי פרינאום.
  • בחירת בית החולים הנכון ביותר עבור כל זוג, והכרת תהליכי הקבלה לחדר הלידה.
  • שיתוף של בן הזוג בשלבים שונים, החל מסיוע בהקלה של הצירים, ועד סיוע נכון בחדר הלידה עצמו.
  • הכרה של שלבי הלידה השונים, ושל תרחישים שונים בלידה: לידה טבעית, זירוזים, משככי כאבים, לידת מכשירים ועוד.
  • נושאים לאחר הלידה - טיפול ראשוני בתינוק, דכאון לאחר לידה, הנקה ועוד.

קורס הכנה ללידה - האם זה הכרחי?

ראשית נאמר, שחוויית ההריון בכלל והלידה בפרט היא חוויה אישית מאוד, והיא שונה בין אישה לאישה ובין זוג לזוג. לכן, גם ההחלטה אם להשתתף בקורס הכנה ללידה היא החלטה אישית. אין פה נכון או לא נכון, וצריך לפעול על פי האינסטינקטים שלכם. אחד היתרונות הגדולים של קורס הכנה ללידה הוא שאתם מקבלים את כל החומר אותו אתם צריכים להכיר לקראת הלידה, במקום אחד, במינימום מאמץ מבחינתכם.

אם זהו ההריון הראשון שלכם ואתם חשים חוסר ביטחון וחששות לגבי הלידה המתקרבת, יכול להיות שכדאי לכם לשקול את הקורס בחיוב. דעו, שישנם קורסים מצוינים שהם זולים למדי, וחלקם אף מסובסדים על ידי קופות החולים השונות.

אם זהו לא ההריון הראשון שלכם או אם אתם חשים שאתם מכירים את החומר הנלמד בקורס, אתם יכולים לנסות להתכונן ללידה בעצמכם. זיכרו שהריון שני מתרחש בדרך כלל מספר שנים אחרי ההריון הראשון ולכן, גם עכשיו, תוכלו בהחלט לרענן את זכרונכם בקורס הכנה ללידה נוסף.

בכל מקרה, חשוב שתתכוננו ללידה, משום שזהו מאורע רציני מאוד שיכול להיות חוויה טובה הרבה יותר בעזרת הכנה נכונה - בעזרת קורס הכנה ללידה, או בלעדיו.

מידע נוסף על הכנה ללידה

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד


© כל הזכויות שמורות, 2011-2015 Tnok.co.il – פורטל הריון ולידה