הכנה ללידה

בשליש השלישי להריון כדאי להתחיל ולחשוב על הכנה ללידה. הכנה זו כוללת מספר גורמים, ביניהם לימוד על השלבים הבאים בהריון כמו זיהוי צירים מדומים וצירי לידה וכמו כן יש מספר דברים שכדאי לבצע כמו קורס הכנה ללידה (אם מעוניינים בכך), הכנת תיק לחדר לידה ועוד.

הכנה ללידה - דברים שחשוב לדעת

  • צירים  - שלב ההכנה ללידה צריך להתחיל כבר בשליש השני להריון. זאת משום שכבר במהלך השליש השני, חלק מהנשים יתחילו לחוות התכווצויות של הרחם הנקראות צירים. בשליש השלישי, הצירים יהיו כבר שכיחים בקרב רוב הנשים, וחשוב לדעת כיצד להבדיל בין צירים מדומים לצירי הלידה האמיתיים.
  • שלבי הלידה  - על אף שהתינוק ברחמך וגף הגוף שלך בעצמו יודעים לבד מה לעשות בלידה עצמה, אנו בתנוק מאמינים שחשוב שכל אישה תכיר מה קורה במהלך הלידה, ותכיר את שלבי הלידה השונים. מעבר לעניין הרב שיש בכך, הכרת התהליך מפחיתה חששות ומחברת גם את בן הזוג לחווייה.
  • הכרת תרחישי לידה שונים  - כל לידה היא שונה מלידה אחרת. נשים רבות חוו חוויות לידה אחרות לחלוטין עם כל ילד שהן ילדו. דבר ראשון שחשוב לך להחליט היא איזה לידה את מעוניינת לעבור: לידה בבית, לידה רגילה בבית החולים, לידה טבעית או אחרות. שנית, את ובן זוגך תצטרכו להכיר את הצורך בתהליכים רפואיים שונים שעלולים לצוץ במהלך הלידה כמו ניתוח קיסרי, לידת מכשירים וכו'. החשיבות נובעת הן מכך שזה יפחית מהחששות שלכם כחלק מתהליך הכנה ללידה, וגם מכך שהצוות הרפואי ישאל אתכם לגבי רצונכם במהלך הלידה (לדוגמא, לגבי מן אפידורל).

הכנה ללידה - דברים שחשוב לבצע

  • זוגות רבים הולכים לקורס הכנה ללידה בשבועות האחרונים להריון. ראשית, עליכם להחליט אם אתם מעוניינים בכך, ואז תצטרכו למצוא את המקום שמוצא חן בעיניכם מתוך המגוון הרב הקיים בשוק. החדשות הרעות הן שקורס הכנה ללידה עולה כסף (אולם יש קורסים מצוינים במחירים סבירים בהחלט). החדשות הטובות הן שבמהלך קורס הכנה ללידה ילמדו אתכם את כל מה שכתוב בכתבה זו במקום אחד.
  • הכנת תיק לחדר לידה - העיתוי בו תצטרכו לגשת לבית החולים בשל צירים, ירידת מים או מסיבות אחרות עשוי להיות מפתיע ולהגיע מוקדם מהצפוי. לכן, חשוב שתארזו מראש תיק לחדר לידה בו יהיו כל מה שתצטרכו במהלך הלידה. עדיף לא לארוז בלחץ, משום שכך סביר להניח שתשכחו את רוב הדברים.
  • הכנת תיק לחדר יולדות - לאחר הלידה, האישה תועבר לחדר יולדות, שם היא תשהה מספר ימים עד לשחרור הביתה. חוויית הלידה היא לפעמים טראומטית לגוף וישנם מספר דברים שעשויים מאוד להקל על השהות בחדר היולדות לאחר הלידה. כדאי גם פה להכין מראש תיק ולקחת אותו איתכם כשאתם הולכים לבית החולים.
  • עיסוי פרינאום - בשבועות האחרונים להריון, כדאי לבצע תהליך הנקרא עיסוי פרינאום כחלק מתהליך הכנה ללידה. בתהליך זה נרתיק האישה הופך גמיש יותר על מנת לאפשר מעבר חלק יותר של התינוק במהלך הלידה. עיסוי הפרינאום מסייע במניעת קרעים בחלק שבין הנרתיק לפי הטבעת במהלך הלידה, ומקטין את הצורך של הרופא המיילד לבצע חיתוך יזום של האזור.
  • ציוד לתינוק - לאורך כל ההריון אתם תמצאו את עצמכם עסוקים בהריון עצמו או בהכנה ללידה. לפעמים קל לשכוח שבסוף התהליך הארוך הזה מחכה גם תינוק נחמד שמגיע הביתה. כדאי להיות מוכנים לתינוק החדש עם הציוד הבסיסי הנדרש, כשאת שאר הציוד אין בעיה להשיג בהמשך. אם זהו הילד הראשון שלכם, זה חשוב לכם במיוחד משום שאין לכם ציוד בבית שנשאר מהאחים הגדולים.

הלידה היא מאורע חשוב ולא פשוט. בסופה יצטרף לביתכם תינוק חדש וחמוד וחשוב שתהיו מוכנים לקראתו. לכן חשוב שתשקיעו זמן ומחשבה בתהליך הכנה ללידה.

מידע נוסף על הכנה ללידה

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד


© כל הזכויות שמורות, 2011-2015 Tnok.co.il – פורטל הריון ולידה